Європейський союз висловив стурбованість зростанням напруженості у Вірменії та закликає владу країни та опозицію налагодити діалог для якнайшвидшого вирішення ситуації, яка призвела до масових протестів. Відповідну заяву опубліковано на Facebook-сторінці делегації ЄС у Вірменії.
Окрім цього, в опублікованій заяві представники ЄС схвалили дії президента Вірменії Армена Саркісяна, який намагається налагодити діалог з учасниками акцій протесту проти обрання Сержа Саргсяна прем'єр-міністром.
"Разом з тим, ми висловлюємо занепокоєння через те, що нетривала зустріч прем'єра-міністра Сержа Сарсгяна і депутата Нікола Пашиняна не призвела до запобігання подальшого зростання напруженості", – наголосили в заяві.
Варто зазначити, що Євросоюз підкреслив важливість стриманості у відносинах між владою і опозицією та вирішення ситуації шляхом діалогу.
Нагадаємо, у Єревані під час ходи протестного руху проти прем'єрства колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна на вулиці Арцах був затриманий лідер руху, депутат Національних зборів Нікол Пашинян.
20 квітня у столиці Вірменії демонстранти, які виступають проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна знову почали блокувати рух автотранспорту на вулицях Єревана. За словами лідера опозиційного руху Нікола Пашиняна, рух відновить акцію з блокування вулиць міста та будуть перекриті станції метро. Він також оголосив день днем вантажівок, закликавши їх приєднатися до акції. З площі Республіки в Єревані правохоронці затримали опозиціонера Давида Санасаряна та ще кілька активістів.
Також стало відомо, що напередодні суд вирішив задовольнити клопотання слідчого і на два місяці заарештувати громадського активіста Тиграна Мазманяна.
19 квітня кількість затриманих учасників антиурядових протестів в Єревані зросла до 123 осіб. Повідомляється, що проти 85 осіб відкриті адміністративні провадження, їх відпустили, а 38 затриманих передані органам попереднього слідства.
Раніше у столиці Вірменії під час протестів проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна демонстранти заблокували третій корпус будинку уряду.
18 квітня у столиці Вірменії під час протестів проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна правоохоронці затримали 100 осіб.
Напередодні поліція Вірменії повідомила, що може застосувати зброю проти активістів мітингу в Єревані, якщо виникне загроза нападу на органи державної влади. У поліції заявили, що органи державного управління є об’єктами, які підлягають особливому режиму охорони, " аж до застосування зброї".
17 квітня парламент Вірменії вперше після Конституційних змін підтримав кандидатуру екс-президента Сержа Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра. Повідомляється, що кандидатуру Сарґсяна, яку представила правляча Республіканська партія Вірменії та Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн, підтримали 77 депутатів, висловилися проти 17.
Крім того, представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив про початок акцій "тотальної непокори". Зокрема, на площі Франції в Єревані заступник начальника столичної поліції Валерій Осипян надав Пашиняну письмове повідомлення про те, що поліція прийняла рішення про припинення демонстрацій. У свою чергу, лідер ініціативи "Мій крок" не читаючи документа, демонстративно розірвав його, заявивши, що "у Вірменії розпочалася тотальна непокора".