В УПЦ МП назвали звернення Ради до Варфоломія перевищенням влади

22 Квітня 2018, 12:25

Українська Православна Церква Московського патріархату назвала звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади. Про це йдеться у заяві відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (Московського патріархату)

 

"Відповідно до статті 35 Конституції України, церква є відокремленою від держави, а тому питання церковного життя церква вирішує самостійно", – наголошують в УПЦ МП.

 

"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським Православ’ям, не зверталася до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні Президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", – йдеться в заяві.

 

Окрім цього, Московський патріархат стурбований, що надання автокефалії православній церкві в Україні "розглядається як питання не лише релігії, але й геополітики".

 

"Ми переконані, що сфера релігійного життя не повинна ставати предметом політичних маніпуляцій. Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання", – вважають в УПЦ МП.

 

Вони стверджують, що завжди виступали за відновлення церковної єдності і за єдину церкву.

 

"Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення цієї єдності не відповідає канонічному праву церкви та суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиній церковній структурі, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і лише після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні", – йдеться в заяві.

 

В УПЦ МП також додали, що Константинопольський патріархат, як і всі інші помісні православні церви, не вважає УПЦ КП і УАПЦ повноцінними церквами, про що свідчить не визнання дійсності священства цих двох структур.

 

Нагадаємо,  раніше повідомлялося про те, що прокуратура Запорізької області 11 січня порушила кримінальне провадження стосовно окремих священиків православної церкви Московського патріархату та громадської організації "Радомир" у зв’язку із розпалюванням релігійної ворожнечі.