Державний департамент Сполучених Штатів Америки відреагував на протестні рухи у столиці Вірменії, заявивши, що Вашингтон уважно стежить за демонстраціями. Про це йдеться в офіційній заяві Держдепу, опублікованій на сторінці посольства США у Вірменії в Facebook,
"Ми помітили, що в Єревані та інших містах Вірменії проводиться велика кількість акцій протесту. Тисячі громадян Вірменії вийшли на вулиці, щоб реалізувати своє право на свободу волевиявлення і проведення зборів", – йдеться у заяві.
Зокрема, США закликали активістів і правооохоронців виявляти стриманість та уникати будь-якої напруженості або насильницьких дій.
"Нас надихає шаноблива і відповідальна поведінка більшості протестувальників і поліції впродовж цих останніх кількох днів. Ми стурбовані, проте, інформацією про сутички між поліцією і протестувальниками, в ході яких були постраждалі. Закликаємо усі сторони виявляти стриманість і уникати будь-якої напруженості або насильницьких дій", – додається у заяві.
Нагадаємо, 18 квітня під час протестів у Єревані проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна правоохоронці затримали 68 осіб.
17 квітня парламент Вірменії вперше після Конституційних змін підтримав кандидатуру екс-президента Сержа Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра. Повідомляється, що кандидатуру Сарґсяна, яку представила правляча Республіканська партія Вірменії та Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн, підтримали 77 депутатів, висловилися проти 17.
Як повідомлялося, у столиці Вірменії Єревані проходять масові акції протесту проти висунення кандидатури екс-президента країни Сержа Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра, в ході яких сталися сутички активістів з правоохоронцями.
16 квітня у столиці Вірменії Єревані внаслідок сутичок демонстрантів з поліцією постраждали 46 людей, 6 з яких правоохоронці.
17 квітня представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив про початок акцій "тотальної непокори". Зокрема, на площі Франції в Єревані заступник начальника столичної поліції Валерій Осипян надав Пашиняну письмове повідомлення про те, що поліція прийняла рішення про припинення демонстрацій. У свою чергу, лідер ініціативи "Мій крок" не читаючи документа, демонстративно розірвав його, заявивши, що "у Вірменії розпочалася тотальна непокора".
Раніше повідомлялося, що у столиці Вірменії Єревані близько тридцяти учасників протестного руху проти кандидатури Сержа Саргсяна на пост прем'єра доставлені у відділення місцевої поліції.
Додамо, що напередодні парламент Вірменії обрав Армена Сарґсяна наступним президентом країни.
Зазначалося, що Сарґсян є колишнім прем’єр-міністром Вірменії, а до голосування за його кандидатуру був послом у Великій Британії. Він є наступником Сержа Сарґсяна, який, за словами лідерів опозиції, може тепер стати прем’єр-міністром і продовжувати контролювати владу.