Заступник міністра оборони Сполучених Штатів Америки з питань міжнародної безпеки Роберт Карем заявив про реальну військову загрозу з боку Росії. Про це він повідомив під час свого виступу на Київській безпековій конференції у п'ятницю, 13 квітня.
«Загроза з боку хакерів є реальною, так само як і загроза військового характеру і останні виступи Путіна щодо нарощування військової могутності Росії також говорять про це. Ця провокативна риторика підтримується значними капітальними вкладеннями у зміцнення військової машини», – зазначив Карем.
Він також підкреслив,що останні навчання Росії «Захід-2017» свідчать про те, що вона може розгортати системи кіберзагроз разом з військовими засобами.
Також Карем заявив про стурбованість щодо порушення Росією міжнародних договорів.
«Це показує, що існує виклик і спроби переписати світовий порядок. Росія постійно порушує міжнародні правила, в тому числі конвенцію про заборону хімічної зброї», – зауважив він.
За словами заступника міністра оборони США, Росія, крім застосування права вето в Раді безпеки ООН, не впроваджує навіть ті резолюції ООН, які вона підтримала свого часу.
«Пряме втручання Росії в Сирію дає можливість Путіну підривати міжнародну коаліцію, спрямовану на боротьбу з «Ісламською державою» і не дозволяє припинити конфлікт в Сирії», – додав Карем.
Він підкреслив, що в Сирії були зафіксовані «жахливі порушення домовленостей щодо хімічної зброї». За його словами США зараз аналізують можливі відповіді на такі випадки порушення міжнародного права.
Як відомо, 12-13 квітня 2018 року в Києві проходить 11-ий Київський Безпековий Форум.
Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.
Раніше під час виступу на Київській безпековій конференції заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер заявила, що українські євроатлантичні прагнення є не ідеалістичними, а реалістичними.