Світові авіакомпанії на час припинили польоти над Сирією

13 Квітня 2018, 08:32

Найбільші світові авіаперевізники припинили польоти у сирійському повітряному просторі, оскільки Сполучені Штати Америки та інші західні країни розглядають можливість відповіді на нещодавню хімічну атаку у сирійському місті Дума. Про це повідомляє The New York Times.

 

Представник організації Eurocontrol, яка здійснює основні диспетчерські функції в країнах ЄС, повідомив, що пропозиція авіакомпаніям враховувати можливість завдання ударів по Сирії від 10 квітня мала рекомендаційний характер.

 

Він додав, що нинішня ситуація не нова і, наприклад, кілька років тому те ж саме відбувалося, коли Росія за допомогою ракет із акваторії Каспійського моря атакувала позиції бойовиків ІДІЛ на території Сирії.

 

Незважаючи на це, свої маршрути вже змінили такі авіаперевізники, як Air France, Lufthansa і EasyJet. Кувейтська Kuwait Airways скасувала польоти в Бейрут, а основний ліванський перевізник Middle East Airlines оголосив про перегляд частини розкладу до вечора 13 квітня.

 

Нагадаємо, у середу, 11 квітня, європейська організація з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" застерегла авіакомпанії у зв'язку з ризиком можливих авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин.

 

В організації  зазначили, що в цей період можливо використання ракет класу "повітря-земля" та/або крилатих ракет, а також ймовірні збої в роботі радіонавігаційного обладнання.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.

 

Зокрема, керівник прес-служби Держдепартаменту США Хезер Науерт заявила, що Вашингтон докладе усіх зусиль, щоб притягнути до відповідальності тих, хто застосовує хімічну зброю у Сирії, звинувативши у цьому режим Башара Асада та РФ.