Колишнього президента Польщі Броніслава Коморовського викликали на допит в прокуратуру у зв'язку зі слідством у справі Смоленської катастрофи, унаслідок якої 10 квітня 2010 році загинув президент країни Лєх Качинський. Про це повідомляє RMF24.
"Досі продовжуються жахливі звинувачення у зраді, вбивстві та змові проти президента. Досі по прокуратурах ходять політики попередньої команди. Я також піду в прокуратуру найближчим часом", – сказав Коморовський.
Він має з’явитися на допит 12 квітня.
За інформацією Національної прокуратури, Коморовського допитають в рамках провадження, що стосується невиконання обов’язків державними службовцями відразу після Смоленської катастрофи.
Зазначимо, коли відбулася Смоленська катастрофа Броніслав Коморовський був маршалком польського Сейму. Після загибелі Леха Качинського він став в.о. голови держави, а влітку 2010 року – обраний президентом.
- Читайте також: У Польщі відкрили пам'ятник жертвам Смоленської катастрофи
Нагадаємо, 10 квітня голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною загибелі членів делегації на чолі з колишнім президентом Лєхом Качинським став вибух на борту літака Ту-154М.
9 квітня речниця Національної прокуратури Польща Єва Бялик заявила, що під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв. Зазначається, що було виявлено підміну двох тіл. Так, у гробах виявлено багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки, флакони дезінфікуючих речовин та інші речі. Зокрема, у 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв в РФ містить явні помилки. Загалом у дослідженні було розглянуто понад 800 зразків, зібраних під час аутопсії, проведеної в Москві. Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл загиблих, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії в Великій Британії, Італії та Північній Ірландії повинні провести фізико-хімічні експертизи на наявність слідів вибухових матеріалів.
Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.
21 лютого керівник підкомісії в розслідуванні Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич повідомив про нові докази того, що на борту президентського літака Ту-154М перед катастрофою стався вибух. За версією польської підкомісії з розслідування катастрофи, вибух у крилі не вказує на замах. Так, на борту сталися "подальші події, які остаточно призвели до того, що літак не вдалося врятувати".
Польська підкомісія зазначила, що ліве крило літака Ту-154М було знищене внаслідок внутрішнього вибуху.