У «Верховному суді» окупованого Криму у середу, 4 квітня, розглядалась скарга захисту українського активіста Володимира Балуха щодо продовження йому запобіжного заходу. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Балуха не доставили до суду, оскільки він зараз перебуває в ізоляторі тимчасового тримання в смт. Роздольне. Тому активіст брав участь у засіданні по відеозв’язку.
Повідомляється, що під час судового засідання Балух був у наручниках, що є грубим порушенням принципу презумпції невинуватості. А після того, як адвокат зробив відповідну заяву, наручники з українця були зняті.
Так, Балух та його захист заявили суду про порушення права на захист активіста, бо участь в засіданні суду по відеозв'язку позбавляє його можливості конфіденційно спілкуватися з адвокатом, що є частиною права на захист.
У зв’язку з цим засідання продовжать у четвер, 5 квітня.
Після засідання адвокат виїхав в Роздольне, щоб поспілкуватися з підзахисним.
Раніше повідомлялося, що адвокат незаконно засудженого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха Ольга Дінзе заявила, що його побив конвой після розгляду апеляційної скарги минулого місяця.
Нагадаємо, напередодні в анексованому Криму українського політв’язня Володимира Балуха перевели з одиночної камери в іншу, де він перебуває під постійним відеоспостереженням.
Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування.
14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.
16 січня в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Російської Федерації (РФ) допустити лікарів до політв'язня Володимира Балуха, якого незаконно утримують в СІЗО окупованого Сімферополя. Стан здоров’я Балуха тяжкий, проте необхідної медичної допомоги ув’язнений не отримує.