"Хочу звернути увагу на абсолютно ключову справу: Польща не отримала відшкодувань за воєнні знищення. У будь-якому випадку ми не погодимося із ситуацією, що ми не отримали компенсацій не лише за німецькі злочини, але також і за наслідки дій СРСР проти Польщі, на що Захід закривав очі",- зауважив він.
Зокрема, він наголосив, що не знає, чи такий сценарій можливий, оскільки питання про компенсацію тільки розглядається.
За його словами, шанси угоди між польським урядом та Європейською комісією оцінюються у 80%.
"Це може статися незабаром. Ми плануємо внести зміни у закон, узгоджений з ЄС", – підкреслив він.
У свою чергу, на питання про поправку до закону про Інститут національної пам'яті Качинський зауважив, що це "закон, який діє в Польщі".
Водночас він додав, що нові правила не покарають когось за "спогади, відносини, вивчення історії та опис злочину".
Крім того, польський політик відзначив, що що польське законодавство не може встановлювати привілеї для групи за етнічними причинами, адже закон повинен діяти для всіх.
Нагадаємо, 26 березня Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі підписав договір з Державними архівами в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях щодо відкритого доступу до документів у справі злочинів Народного комісаріату внутрішніх справ Радянського Союзу(НКВС) проти поляків у 1937-1938 роках.
25 березня в Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що будь-які звинувачення Варшави у щодо її бажання обирати героїв для України є невиправданими.
Як повідомлялось, міністр юстиції та генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що одне з положень польського закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) є неконституційним.
Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.
Раніше президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.