У Франції 22 березня відбулися акції протести вчителів, залізничників та працівників аеропортів через реформу французького президента Еммануеля Макрона. Про це пише Reuters.
За даними RFI, страйки та демонстрації відбулись на знак протесту проти реформ президента, який оголосив про намір реформувати Національну компанію залізниць SNCF, скасувавши особливий статус і пільги її працівників, а також пообіцяв скоротити 120 тисяч чиновників. Зазначається, що це перша акція протесту проти реформ Макрона, що об'єднала працівників громадського сектору та залізничного персоналу.
"Всього по всій Франції пройшло близько 180 маніфестацій. За даними Міністерства внутрішніх справ, в протестах по всій країні взяли участь 323 тисячі осіб", – йдеться в повідомленні.
За даними профспілок, до страйку також приєдналися вчителі деяких початкових шкіл, робочі газової сфери та електроенергетики.
Згідно з повідомленням, у результаті протесту було порушено залізничне сполучення та скасовані деякі авіарейси.
"Під кінець в Парижі і Нанті відбулися сутички між поліцією і маніфестантами. У Парижі, як повідомляє поліція, було близько 300 агресивно налаштованих демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ і водомети. Затримано було троє людей", – зазначили в повідомленні.
Нагадаємо, 12 вересня 2017 року в Франції сотні тисяч людей у багатьох містах країни вийшли на протест проти реформи трудового законодавства, запланованої президентом країни Еммануелем Макроном.