Захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта просить суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Таке клопотання опублікували на сайті судового архіву.
Зокрема, захист Манафорта наполягає, що отримані від Партії регіонів кошти є легальним доходом від надання послуг за кордоном. А також, що спецпрокурор США по Росії Роберт Мюллер не мав розслідувати дії підзахисного, так як звинувачення в лобіюванні інтересів Януковича стосуються періоду до кампанії 2016 року.
Відомо, що суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
"Якщо брати до уваги природу звинувачень проти відповідача і безперечний тягар доказів проти нього, відповідач стикається з дуже реальною перспективою провести залишок життя у в'язниці", – зазначив суддя.
Наразі Манафорта звинувачують в ухиленні від податків. Це можливі 8 років в'язниці. А також 9 випадках фінансового шахрайства, кожне з яких може коштувати політтехнологу 30 років (270 разом). Окрім цього, Манафорт може отримати від 15 до 20 років за звинуваченнями у п'яти випадках незаконних змов і порушеннях, пов'язаних із закордонним лобізмом.
Минулого тижня окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.
При цьому, у жовтні минулого року Манафорта вже помістили під аналогічний домашній арешт із заставою у іншій справі за рішенням федерального суду у Вашингтоні.
Нагадаємо, екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт. Правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.
Згодом американські ЗМІ поширили інформацію, що Пол Манафорт планує 30 жовтня здатися американським федеральним органам у зв’язку з розслідуванням щодо втручань Росії у президентські вибори 2016 року. Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.
30 жовтня у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.