В Україні кількість вірусних заражень і хакерських атак за останній рік зросла з 10 мільйонів до 100 млн. Про це заявив експерт компанії Cisco в галузі інформаційної безпеки Володимир Ілібман.
"Із року в рік кількість атак та вірусів зростає. Це фантастична цифра. Якщо узяти кількість штамів вірусів у 2016 році та у 2017 році, то ця цифра виросла з 10 мільйонів до 100 мільйонів. І це унікальні віруси. Але є добра новина – ми, компанія Cisco, скорочуємо час реагування на них. Якщо у 2015 році від початку нової атаки до реагування йшло 37 годин, то у 2017 році – 4 години", — наголосив він.
За його словами, нині спостерігається безпрецедентний рівень технічної складності і руйнівного впливу хакерських атак.
"Зловмисники вміло маскують атаки. Вони використовують недосконалість нових технологій, але при цьому постійно вдосконалюють свою тактику, проводячи польові випробування шкідливих програм, блокують засоби контролю і управління. Вони використовують шифрування і легальні інтернет-сервіси, щоб приховувати свою діяльність і подолати традиційні системи захисту. Хакери застосовують мережні віруси-здирники, використовують шифрування та використовують усе те, що ІТ-компанії використовують для захисту, але з іншою метою", — розповів експерт.
- Читайте також: В Україні відкрили Центр реагування на кіберзагрози
Він зазначив, що зловмисники активно досліджують вразливі місця, щоб зробити їх мішенню для атак у майбутньому. Йдеться про під'єднаних до Інтернету, про тих, хто має відомі вразливі місця та рідко оновлює своє програмне забезпечення, додав він.
"Варто пам’ятати, що загрози оновлюються. Тому навчання завжди є актуальним. Треба декілька разів на рік навчати персонал новим технологіям, пояснювати те, як зловмисники намагаються вимкнути захист, навчати базовій “гігієні” в інтернеті", – сказав фахівець.