У Ірані пригрозили відновленням виробництва високозбагаченого урану

6 Березня 2018, 09:57

Іран може відновити виробництво високозбагаченого урану протягом двох днів, якщо США вийдуть з ядерної угоди. Про це заступник керівника Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камальванді телеканалу заявив Al-Alam TV.

 

За його словами, Тегеран готовий відновити виробництво збагаченого до 20% урану. Водночас, як зазначається, для виробництва ядерних озброєнь необхідний 80-90% уран.

 

Згідно з повідомленням, у липні 2014 року Тегеран виконав умови попередньої угоди, укладеної ним з групою "5 + 1", і знизив рівень збагачення половини наявних у нього запасів сировини до 5%, придатних для використання на АЕС. Друга половина запасів була конвертована в оксид урану.

 

Як повідомлялося 14 січня, Іран відмовив вимогам президента США Дональда Трампа про внесення змін в угоду про атомну програму Тегерана.

 

Нагадаємо, у жовтні Трамп заявив, що Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерної угоди, а також розкритикував Іран за продовження роботи над створенням балістичних ракет і звинуватив у підтримці екстремістських груп на Близькому Сході.

 

Згодом, міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що країна може вийти з ядерної угоди, якщо США відновлять санкції в особливо важливих сферах економіки для країни, серед яких, зокрема, збут нафти і торгівлі літаками. 

 

У 2015 році Іран і світове співтовариство досягли історичної домовленості щодо ядерної програми Тегерана. 16 січня 2016 року, відразу після доповіді МАГАТЕ, який підтвердив виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану, пов'язаного з його ядерною програмою.