Сутички під Радою. В поліції розповіли про постраждалих

3 Березня 2018, 19:17

Глава Нацполіції Києва Андрій Крищенко заявив, що внаслідок проведення правоохоронцями слідчих дій під Верховною Радою 3 березня за медичною допомогою звернулися 13 осіб, які перебували у наметовому містечку, та 7 працівників поліції.

 

За його словами, усім було надано медичну допомогу, інформації про те, що хтось отримав тяжкі ушкодження, наразі у поліції немає.

 

Крищенко повідомив, що до управлінь поліції було доправлено 111 осіб – "людей, які перешкоджали роботі правоохоронців".

 

«Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 КК, на 4 осіб складено адміністративні протоколи. На цей час в управліннях поліції перебуває 8 осіб, усіх інших опитали і відпустили», – повідомив він.

 

Також Крищенко повідомив, що буде проведено ретельну перевірку інформації про перешкоджання роботі журналістів.

 

«До Печерського управління поліції звернувся журналіст із повідомленням про те, що працівник поліції застосував до нього газовий балончик, ще двоє представників ЗМІ написали у соцмережах про перешкоджання роботі», – додав він.

 

«Ми проведемо службову перевірку, матеріали якої будуть направлені у прокуратуру. … Журналісти однозначно мають право і повинні займатися своєю професійною діяльністю. І ніхто, в тому числі поліцейські, не повинні їм перешкоджати. Водночас ця діяльність не має шкодити проведенню поліцейських операцій або слідчих дій», – заявив Крищенко.

 

Як повідомлялося, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.