Скорочення списку санкцій ЄС колишніх високопосадовців може спричинити складнощі у виявленні нових активів та іміджеві втрати для країни. Про це заявив заступник генпрокурора України Євген Єнін.
"Сьогодні ми можемо говорити про наявність у списку санкцій так званої "групи ризику". Вона існує, і ми дуже добре знаємо про це і ставимо певні питання перед керівниками органів слідства, які вже 4 роки розслідують зазначені кримінальні провадження", – зазначив він.
За словами Єніна, під час скорочення списку йдеться і про іміджеві втрати для України, яка свого часу подала перелік осіб для введення обмежувальних заходів, а зараз не може підтвердити його обґрунтованість.
Він повідомив, що ГПУ розраховує на прийняття у першій декаді березня рішення Ради ЄС про продовження санкцій за списком. Єнін не назвав прізвища екс-чиновників України, які можуть зникнути зі списку санкцій, пославшись на те, що консультації проходять у закритому режимі.
Також він додав, що "природа санкцій" полягає у їх допоміжній ролі, і вони не можуть тривати нескінченно.
"В принципі на сьогоднішній день ми близькі до тієї точки, коли необхідність для українського слідства у збереженні режиму санкцій фактично відпаде і тимчасові ліміти, які є в розпорядженні європейських партнерів, буде вичерпано", – повідомив Єнін.
Тому, за його словами, генпрокурор Юрій Луценко наполягає на необхідності завершення найбільш резонансних кримінальних проваджень до кінця поточного року.
Як повідомлялося, 21 лютого Європейський суд ухвалив рішення про незаконність останньої хвилі санкцій, запроваджених проти Сергія Клюєва Радою ЄС в 2017 році.