Україна не погодиться на пропозиції Росії, які зашкодять юридичній позиції в міжнародних судах. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Албанії Дітміром Бушат, коментуючи заяву президента Російської Федерації Владіміра Путіна щодо повернення Україні озброєння та військової техніки з тимчасово окупованого Криму.
"Ми не будемо робити нічого, що буде загрожувати або нашій політичній позиції щодо окупованого Криму, або щодо нашої юридичної позиції", – заявив Клімкін.
За його словами, згідно з нормами міжнародного права, озброєння країни можуть повертати після закінчення воєнних дій.
"Якщо ви звернетесь до міжнародного права, то тут є відомі гаазькі конвенції, зокрема Гаазька конвенція 1907 року про право ведення війни. Там сказано, що зброя може повертатися після встановлення нормальних відносин, встановлення миру", – сказав Клімкін.
"Якщо Росія буде використовувати сам факт якогось діалогу щодо можливого повернення зброї, при чому ми не знаємо ані якої зброї, ані в якому стані, – це стане для неї політичним і юридичним аргументом. Ось цього ми за визначенням не допустимо. Це як приклад того, чому так важлива наша політична і юридична позиція", – наголосив Клімкін.
Нагадаємо, 11 січня президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія нібито готова передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму. У Міноборони України в свою чергу зазначили, що заява президента РФ є нічим іншим, як «передвиборною інформаційною кампанією».