Уряд Саудівської Аравії за допомогою антикорупційної «чистки» поповнив державний бюджет країни на понад 100 млн доларів. Про це заявив генеральний прокурор шейх Сауд аль-Моджеб, повідомляє Reuters.
Зазначається, що десятки вищих посадових осіб та бізнесменів були затримані під час репресій, багато з яки були допитані у столичному готелі Ritz-Carlton.
Зокрема, у минулі вихідні були звільнені принц Аль-Валід ібн Талал аль-Сауд та власник медіахолдингу MBC Аль-Валід аль-Ібрагім.
"Очікувана вартість розрахунків на даний момент становить понад 400 мільярдів ріялів (106 мільярдів доларів), представлених у різних типах активів, включаючи нерухомість, комерційні структури, цінні папери, готівкові кошти та інші активи", – зауважив шейх Сауд аль-Моджеб у своїй заяві.
За словами очільника, дефіцит держбюджету цього року прогнозується на рівні 195 мільярдів ріялів.
Читайте також: Саудівська Аравія: ігри престолів чи шлях до лібералізму?
Наголошується, що загалом у справі було висунуто 381 особу, проте уряд відмовився розкривати усі деталі звинувачень щодо затриманих або їх поселень, через те, що неможливо бути впевненим, наскільки корупція була покарана.
Зокрема, міністр економіки Мухаммед аль-Тувейджри повідомив CNN, що більшість активів, задіяних у процесі даної «чистки», були неліквідними, такими як нерухомість та структуровані фінансові інструменти. Це призвело до того, що уряд не міг дістати відшкодування у великих розмірах.
Вважається, що деякі затримані були перевезені з готелю до в'язниці після того, як вони відмовилися визнати правопорушення та досягти фінансових розрахунків.
"Це заспокоює, якщо ця ситуація, нарешті, закінчиться, оскільки процес з самого початку не був ясним, і принаймні, якщо він закінчиться, це дасть певну ясність і закриття", – сказав один з банкірів американської нафтової компанії Gulf Oil, який співпрацює з Саудівською Аравією.
Крім того, уряд заявив, що буде використовувати частину вилучених коштів для фінансування соціальних виплат.
"Є багато різних способів боротьби з корупцією, і не всі вони є ефективними. Україна намагалася зробити це шляхом створення інституцій, але це насправді не працювало, оскільки даний підхід не змінює поведінки", – сказав міжнародний фінансист, що відвідав Саудівську Аравію.
Нагадаємо, 6 січня у Саудівській Аравії затримали 11 принців, які виступили проти заходів жорсткої економії. Указом короля Сальмана бен Абдель Азіза Аль Сауда в країні були введені реформи, які передбачають скорочення субсидій, запровадження ПДВ і скорочення пільг для членів королівської сім'ї, що включає і призупинення оплати рахунків принців за комунальні послуги.
Як повідомлялось, у листопаді генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моджеб підтвердив, що влада країни затримала 208 осіб в рамках масштабного антикорупційного розслідування.