Угорщина заявила, що блокуватиме засідання НАТО-Україна на рівні глав Міноборони

19 Січня 2018, 07:47

Угорщина не сприятиме проведенню засідання НАТО-Україна на рівні міністрів оборони, поки не буде вирішене питання щодо українського закону про освіту. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з головою Товариства угорської культури на Закарпатті і депутатом Верховної Ради Василем Брензовичем.

 

Сійярто заявив, що позиція Угорщини, як і раніше, залишається незмінною – "Будапешт не підтримає євроінтеграційні прагнення Києва, поки ним порушуються європейські і міжнародні права".

 

За його словами, Угорщина готова до консультацій та укладення домовленостей із Україною в питанні закону про освіту, але лише у випадку, якщо їхній зміст збігатиметься з інтересами та бажанням угорської меншини на Закарпатті.

 

Міністр додав, що з часу ухвалення рішення Венеційською комісією щодо закону, жодних консультацій між українською владою, урядом Угорщини та представниками угорської меншини на Закарпатті не було.

 

Він наголосив, що в Будапешті з тривогою слідкують за подальшим розглядом у Раді законопроектів, які, на його думку, дискримінують права нацменшин. Сійярто сказав, що вже розпочалася попередня робота по підготовці закону про середню освіту в Україні, але стосовно цього не було консультацій із Угорщиною та закарпатськими угорцями.

 

Як повідомлялося 15 січня, глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійятро заявив, що в Україні уряд готує зміни до законодавства, котрі введуть нові обмеження на права угорської меншини.

 

Нагадаємо, 28 грудня глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

Додамо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". Він містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

 

Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.