Міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявила, що в законі про освіту будуть імплементовані рекомендації Венеційської комісії щодо "мовної статті".
"Ми представляли це питання (мови освіти в Україні – ред.) на засіданні Венеційської комісії. Комісія надала нам рекомендації. Ці рекомендації будуть імплементовані в тексті закону про загальну середню освіту, який буде весною внесений до ВР. Принципових зауважень, щоб ми змінили наш підхід, немає, а всі рекомендації ми здатні імплементувати, зберігши всі можливості для дітей навчатися і рідною мовою, і при цьому вивчати частну предметів українською і добре володіти державною мовою", — сказала Гриневич під час робочої поїздки до Чернівецької області, повідомляє Укрінформ.
При цьому міністр зазначила, що розширення вживання державної мови в закладах освіти, де навчаються мовами національних меншин, передбачає збереження вивчення рідної мови національної меншини, а також викладання низки предметів національною мовою.
Читайте також: Міносвіти запропонувало три моделі навчання для нацменшин
Навчання державною мовою буде вводится поступово, коли діти будуть до цього готові. Окремо Гриневич наголосила, що Україна не має зобов'язань вносити зміни до закону "Про освіту".
Нагадаємо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту, а положення і документи готуватимуться в тісному контакті з національними громадами.
Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Додамо, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.
Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.