Геращенко уточнила кількість українських заручників, яких обміняли

27 Грудня 2017, 20:32

Під час звільнення заручників у середу, 27 грудня, українська сторона передала бойовикам 233 особи, а забрала – 73. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, яку цитує прес-служба апарату Ради.

«Звільнено 73 українських заручники, які тривалий час незаконно утримувались на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – сказала вона.

За її словами, українська сторона передала 233 особи зі списку у 306 шляхом помилування та звільнення їх з-під варти.

«Вони вчинили злочини, але до них було застосовано зміну запобіжного заходу або процедуру помилування у тих випадках, де це було дозволено законодавством. Серед переданих немає таких, які вчинили вбивства та інші важкі злочини, що не підпадає під процедуру помилування», – наголосила Геращенко.

Вона також додала, що серед звільнених – бійці батальйону «Кривбас» Микола Герасименко та Олександр Лазаренко, яких бойовики незаконно утримували ще з лютого 2015 року, після Дебальцева.

Також серед звільнених – представник Нацгвардії Євген Чуднєцов, якого бойовики засудили до 30 років, який зазнав страшних катувань у катівнях ОРДО. Також серед звільнених є легендарні «кіборги» – Олександр Морозов та Іван Ляса, які найдовше знаходилися в заручниках, ще з оборони Донецького аеропорту.

Крім того, вдалося звільнити військовослужбовців, які гідно і мужньо трималися у місцях неволі – Олександра Олійника, Олексія Кодьмана, Олексія Кириченка, Олександра Каліна, яких, поранених, схопили бойовики у період з кінця 2014 до початку 2016, під час найважчих бойових дій на фронті.

«Серед звільнених – легендарний історик і релігієзнавець, за якого боролися багато людей доброї волі з усього світу, Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, Президент Донецької обласної ГО «Центр Діскавері» Ігор Козловський, громадський активіст і волонтер Володимир Фомічов В.І. та інші», – повідомляє прес-служба.

Читайте також: Звільнення заручників. ЗМІ назвали прізвища українців, які перебували в полоні

Також серед звільнених є: Абрамов О.О., Арбузов О. І., Ахмєров А.О., Бердник Д.О.,  Бєлов Ю.С., Бучок В.М., Гайова Г.Л., Гашпор К.В., Голіков О.О., Даркін О.В., Казначеєв Е.Г., Кононенко Є.М.,  Кононенко І.М., Костенніков А.Т., Канарський О.Г.,  Коць Л.Р., Кусков О.О., Левашов Д.О.,  Любчук В.П., Неделяєв Е.В., Недосєкін В.Б., Новицький А.С., Овчаренко В.В., Політова О.П., Попов О.В., Радулов С.М., Сапожніков І.В.,  Симоненко Є.В., Сичов Л.М., Сінченко Г.А., Соболев М.В., Старченко С.І., Тиренко І.В., Храмих О.М., Чмерук А.В., Чулга О.М., Швайко В.Ю., Яковенко І.С., Бессараб А.Ф., Гулька В.М., Іовов М.М., Кушпіль О.О., Петрачкова О.Г., Радовець В.Н., Юрбаш П.В., Богдан В.С., Віндюк А.В., Гладкий С.В. та інші.

Як повідомлялося, у середу відбулося звільнення заручників за формулою «306 на 74». Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території.

За даними представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайла Чаплиги, Україна передала представникам ОРДіЛО 237 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.