У Криму окупаційний суд відхилив апеляцію захисту "диверсанта" Євгена Панова, залишивши його в СІЗО до 9 лютого 2018 року. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
"Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту фігуранта "справи українських диверсантів" Євгена Панова. Він залишиться в СІЗО до 9 лютого 2018 року", – йдеться в повідомленні правозахисників.
За словами адвоката Сергія Легостова, наразі Панов знайомиться з матеріалами кримінальної справи. Копії апеляційних скарг йому досі не вручили.
"Хочу звернути увагу на незадовільну роботу адміністрації СІЗО, яка досі не вручила Панову копії апеляційних скарг. Євген почувається нормально, знайомиться з матеріалами справи", – розповів Легостов.
За словами адвоката, минулого тижня адміністрація СІЗО не пустила до Панова архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента, який раніше неодноразово відвідував його.
"Владиці Клименту запропонували спілкуватися з Пановим по телефону. Хоча раніше слідчий дав дозвіл на зустріч зі священиком", – зазначив Легостов.
Читайте також: Диверсанти на папері
Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.
Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.
На початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.
У липні видання QirimInfo з посиланням на джерела повідомило, що Захтея позбавили російського громадянства, оскільки планують висунути йому обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).