Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що найбільші ризики державного бюджету на 2018 рік полягають у зашвидкому зростанні видатків.
"Ризики, які ми бачимо, полягають у зашвидкому зростанні поточних видатків – темп збільшення яких суттєво перевищує номінальне зростання економіки, і в істотному уповільненні деяких реформ. В сукупності це шкодитиме конкурентоспроможності України, а врешті-решт загрожуватиме її борговій стійкості", – розповів Люнгман у коментарі Економічній Правді.
За його словами, важливо, щоби податково-бюджетна політика керувалася досягненням трьох цілей:
- скорочення боргу шляхом утримання фіскальних дефіцитів на низькому рівні
- контроль поточних видатків, як-от фонду зарплати, пенсій та трансфертів підприємствам та домогосподарствам, з тим, щоби достатньо ресурсів скеровувалося на інвестиції в інфраструктуру та інші пріоритетні галузі
- впровадження реформ для поліпшення податкової системи та якості державних послуг.
"Не менш важливо, щоб покладені в основу бюджету-2018 очікування були реалістичними. Фіскальний дефіцит не повинен перевищувати заплановану стелю, асигнування державних інвестицій реалізовувалось без посилення податкового навантаження", – наголосив Люнгман.
Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон № 7000 про державний бюджет на 2018 рік.
Нагадаємо, до Верховної Ради 4 грудня надійшов доопрацьований законопроект про державний бюджет на 2018 рік для голосування у другому читанні. Згідно з ним, доходи держбюджету були визначені на рівні 913 млрд 613 млн 702,5 тис. грн, витрати – на рівні 988 млрд 634 млн 334,5 тис. грн, а граничний обсяг дефіциту держбюджету – в сумі 81 млрд 849 млн 380 тис. грн. Прожитковий мінімум з 1 січня 2018 року складе 1700 грн, з 1 липня – 1777 грн, з 1 грудня – 1853 гривні, а мінімальна зарплата – 3723 гривні (з 1 січня).
7 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".