Рада Безпеки ООН у п'ятницю, 22 грудня, схвалила резолюцію, ініційовану США, яка посилює санкції проти Північної Кореї через тривалу провокаційну поведінку КНДР у регіоні. Документ був прийнятий одностайним голосуванням.
"Результат голосування такий: за проект резолюції проголосували п'ятнадцять членів Ради. Проект резолюції приймається одностайно", – оголосив голова Ради Безпеки ООН, обов'язки якого зараз виконує постійний представник Японії при ООН.
Як пояснив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, "прийнята резолюція Ради Безпеки ООН визначає провокативну політику Пхеньяна як пряму загрозу міжнародному миру й безпеці". За його словами, українська делегація рішуче засуджує деструктивну поведінку КНДР, тому також підтримала введення додаткових санкцій проти офіційного Пхеньяна.
Представник української місії додав, що "для стримування ядерних апетитів Північної Кореї і деескалації ситуації на Корейському півострові є необхідним, щоби всі держави-члени ООН виконували відповідні резолюції Ради Безпеки щодо Північної Кореї".
Як повідомив дипломат, прийнята резолюція РБ ООН вводить додаткові обмеження проти режиму КНДР й передбачає в тому числі:
- замороження активів та заборону переміщення 16 представникам режиму, включаючи представників Робітничої партії та уряду КНДР, а також північнокорейських банків;
- включення міністерства збройних сил КНДР до контрольного списку північнокорейських юридичних осіб;
- обмеження поставок у КНДР сирої нафти до 4 млн барелів протягом року з дня схвалення резолюції, а також повну заборону на цей вид діяльності після зазначеного періоду;
- суттєве обмеження (до 90%) на постачання в КНДР продуктів нафтопереробки;
- заборону імпорту з КНДР харчових продуктів, електричного обладнання, каміння, деревини, а також заборону передавати КНДР права на риболовецьку діяльність;
- заборону експорту до КНДР промислового обладнання та металів, а також транспортних засобів;
- репатріацію північнокорейських громадян, які працюють і мають дохід в інших країнах, до КНДР протягом двох років, окрім тих, повернення яких до країни заборонено згідно з національним законодавством або міжнародним правом;
- посилення заборони стосовно північнокорейських суден, включаючи їхнє перехоплення, інспектування та затримання в разі виникнення підозр, а також заборону будь-яких передач використаних раніше морських суден до КНДР.
Нова резолюція Ради Безпеки ООН набуває чинності з моменту її схвалення.
На початку грудня у Південній Кореї розширили санкції проти КНДР, зокрема, додали до списку обмежувальних заходів декілька корпорацій та окремих осіб.
Нагадаємо, 29 листопада (28 листопада приблизно о 20:30 за Київським часом) КНДР здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-15. Впродовж близько 50 хвилин вона змогла піднятись на висоту 4475 км і пролетіти 950 км, а потім впала в море у виключній економічній зоні Японії. При цьому у Північній Кореї наголосили, що найпотужніша ракета країни здатна досягти території США.