Вбивство журналіста Веремія. У прокуратурі повідомили деталі майбутньої апеляції

22 Грудня 2017, 20:12

Прокуратура оскаржить вирок у справі про вбивство журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. Про це повідомила прокурор у справі Людмила Гетьман.

Раніше Шевченківський райсуд Києва 22 грудня засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі, але з випробувальним терміном на два роки. Іншими словами, Крисін не відбуватиме покарання у місцях позбавлення волі.

Крисіна обвинуватили за ч.4 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство). Обвинувачений визнав себе винним у цьому.

В'ячеслав Веремій загинув 19 лютого 2014-го року після поранення та побиття з боку групи осіб на перехресті вулиць Володимирська і Велика Житомирська. За інформацією прокуратури, Юрію Крисіну, який брав участь у цьому епізоді, не інкримінували обвинувачення за статтею 115 (убивство) через брак доказів.

«Ми будемо оскаржувати в основному питання по мірі покарання. Суд застосував статтю 75 Кримінального кодексу (Звільнення від відбування покарання з випробуванням – Ред.), а також ми просили шість років позбавлення волі, а суд дав фактично мінімальну санкцію (ст. 296 передбачає від трьох до семи років позбавлення волі – Ред.), призначивши чотири роки», – заначила прокурор Людмила Гетьман.

Вона додала, що вирок оскаржать лише в частині призначеного покарання і прокуратура проситиме Апеляційний суд ухвалити свій вирок, яким визнати Крисіна винними за тією ж статтею 296, але призначити реальну міру покарання. На запитання про можливу зміну кваліфікації обвинувачення Крисіну Гетьман пояснила, що підстав для цього немає.

«На даний момент, з тих доказів, які ми дослідили у суді, ми не будемо клопотати про зміну кваліфікації», – зазначила вона.


З оприлюдненої для широкого загалу інформації важко зробити остаточний висновок щодо ролі Юрія Крисіна у вбивстві Вячеслава Веремія. Крисін дійсно не скоював пострілу у Веремія, однак цей постріл і не призвів до миттєвої смерті журналіста.

Зокрема, це відомо завдяки роботі лабораторії реконструкцій подій Jus Talionis, яка опублікувала синхронізоване відео з камер спостереження, встановлених у Києві, на якому можна побачити, що відбувалося у центрі столиці протягом 18 та 19 лютого 2014 року. Окрему увагу автори приділили епізодам убивств Веремія та ще одного мітингувальника Віталія Васільцова.

Згідно висновків авторів реконструкції, що підтверджено записами камер, Веремія повторно били вже після пострілів у нього. Автори описали всю послідовність подій:

«О 23:58:33 на перехресті вул. Велика Житомирська та Володимирська перед світлофором (з боку вул. Володимирської у напрямку від Софійської площі, на ближній до «тітушок» смузі руху) зупинилось таксі. Його пасажиром був В’ячеслав Веремій (1980 р.н.), кореспондент газети «Вєсті».

О 23:59:15 (через 42 секунди очікування) таксі повільно рушило з місця, і через 3 секунди (за 4 м) біля правого переднього колеса вибухнула світлошумова граната, тому водій знову зупинився. Автомобіль оточили «тітушки», які витягли пасажира назовні та одразу почали його бити, навіть не з’ясовуючи, мітингувальник він чи ні.

Веремію вдалось видертись з оточення одразу, і він почав втікати через перехрестя у бік вулиці В. Житомирської, намагаючись ухилятись від ударів «тітушок», які його наздоганяли. У цей час (23:58:38) підірвали другу світлошумову гранату, цього разу з боку водія, проте сам водій не виходив з машини.

О 23:58:31 одна із камер відеонагляду була виведена з ладу пострілом «тітушки», щоправда, не та, котра його у цей момент знімала.

Імовірно, В’ячеславу Веремію вдалося би втекти від переслідувачів, проте один із «тітушок», який перебував на перехресті, здійснив кілька пострілів з пістолету у його напрямку і о 23:59:42 влучив одним з них (місце влучання 50.4553770°N, 30.5168415°E, ± 1.5 м), через який Веремій і впав. Його, вже лежачого та пораненого, почали добивати палицями ті «тітушки», котрі наздогнали. І навіть після цього пораненому Веремію вдалось здійнятись на ноги і відійти ще на кілька десятків метрів, де йому почали надавати першу допомогу», – йдеться в описі.

Крисін не заперечує, що перебував серед групи осіб, які били Веремія, однак заперечує, що робив це після пострілів у останнього. Відеосинхронізація підтверджує, що Веремія добивали після пострілів та наявна у відкритому доступі.

(Для перегляду відео натисніть на картинку внизу та оберіть у меню "В'ячеслав Веремій" як це вказано)

Нагадаємо, кримінальне провадження за фактом вбивства Веремія спершу розпочали за статтею «умисне вбивство», але згодом його перекваліфікували на «хуліганство, вчинене групою осіб».