Правозахисники назвали кількість політв’язнів, яких РФ утримує в окупованому Криму

10 Грудня 2017, 11:18

З 2014 року не менше 70 осіб були незаконно позбавлені волі в рамках політично мотивованих Росією кримінальних справ. Про це йдеться в дослідженні експертів Кримської правозахисної групи.

За інформацією експертів, якщо в другому кварталі 2014 роки за ґратами за «політично вмотивованими» справами перебувало 5 осіб, на початку четвертого кварталу 2017 ця цифра збільшилася в 11 разів і становить 55 осіб.

Правозахисники підкреслюють, що на сьогоднішній день 52 людини продовжують утримувати в тюрмах і СІЗО Криму або Росії, троє під домашнім арештом, і ця цифра неостаточна, бо є інші кримінальні справи в Криму, в яких можуть підтвердитися політичні мотиви переслідування.

На думку експерта КПГ Ольги Скрипник, уряд і парламент України повинні докласти максимум зусиль для якнайшвидшого ухвалення закону про допомогу жертвам політичних переслідувань та їхнім родинам.

Законопроект, що зможе вирішити частину проблем цих людей, вже розроблений і зареєстрований.

На даному етапі він вимагає доопрацювання в Комітеті ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Після чого законопроект повинен бути винесений на голосування і підтриманий.

Також в бюджеті України на 2018 рік мають бути закладені необхідні кошти на виконання такого закону.

В Україні в разі прийняття законопроекту «Про визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених особистої свободи за політичними мотивами за рішенням органів влади Російської Федерації, і надання їм державної соціальної допомоги», політв'язнями можуть визнати близько 60 осіб. Серед них кримчани, заарештовані в Криму і які відбувають покарання в сусідній Росії.

Нагадаємо, засуджених в окупованому Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали турецькій стороні 25 жовтня. 27 жовтня вони прибули в Україну.

Один з лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Росія зараз працює над зняттям санкцій, тому звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза може бути використане як аргумент про лібералізацію політики Кремля.