Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що сьома стаття закону "Про освіту" залишиться незмінною. Про це повідомляє прес-служба парламенту.
За його словами, під час розмови з представниками Венеційської комісії вдалось узгодити те, що жодних змін до "мовної" статті вносити не будуть.
Додамо, що "мовна" стаття повністю набере чинності в 2020 році.
Як повідомлялось, фінальне засідання Венеціанської комісії не підтримало звинувачення з боку Угорщини щодо того, що український закону про освіту обмежує права національних меншин. При цьому Міносвіти погоджується з рекомендацією про видовження перехідного терміну для імплементації мовної статті.
Офіційні висновки Венеціанської комісії опублікують 11 грудня.
Нагадаємо, 8 грудня Європейська комісія подала позов до Суду Європейського Союзу щодо Угорщини у зв’язку зі зміненим законом про вищу освіту, який обмежує діяльність університетів ЄС.
Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Додамо, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.
Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.
Як повідомлялося, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту". Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.