Грібаускайте закликала Порошенка забезпечити незалежність НАБУ

8 Грудня 2017, 12:55
Україна повинна забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і не втручатися у його роботу. Про це президент Литви Даля Грібаускайте сказала під час спільної зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Вільнюсі в п'ятницю, 8 грудня.

"Україна має забезпечити незалежність НАБУ таким чином, щоб політики не могли впливати на роботу НАБУ. У той же час бюро не повинне саме брати участь у політичній діяльності", – сказала президент.

За її словами, Литва також підтримує вимогу створення в Україні антикорупційного суду. 

Президент Литви відзначила, що така практика не є звичайною для інших європейських країн.

"Водночас такий суд має стати перехідним на той період, поки українська судова система зможе дуже ефективно боротися з корупцією", – додала вона.

У свою чергу Порошенко заявив, що антикорупційні органи України працювали і працюватимуть лише в правовому полі.

"Хочу підкреслити, що я детально поінформував пані президента про діяльність і ситуацію навколо антикорупційних органів, які, я ще раз підкреслюю, були створені за моєю ініціативою. Я підкреслив, що їхня діяльність проводиться і буде проводитися лише в правовому полі", – сказав він.

Президент України підкреслив, що діяльність усіх антикорупційних органів є лише важливою для подолання корупції в Україні.

"Я не допущу дискредитації роботи цих антикорупційних органів, так само, як і всіх правоохоронних органів в Україні", – сказав він.

За словами Порошенка, він і Грибаускайте виступають проти того, коли "керівники будь-яких органів правоохоронних, зокрема антикорупційних, починають грати на політичному полі".

"Наша позиція тут абсолютно принципова – незалежність інститутів повинна бути гарантована", – сказав президент.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.