Bellingcat і The Insider назвали ім’я генерала РФ, якого розшукують у справі про збиття MH-17

8 Грудня 2017, 10:05

Розшукуваний Спільною слідчою групою фігурант справи про збитий над Донбасом "Боїнг" рейсу MH-17 з позивним «Дельфін» – це головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Ніколай Ткачов. До такого висновку прийшли в спільному розслідуванні група Bellingcat і журналісти The Insider.

На записах, які опублікували для пошуку свідків слідчі з Нідерландів, до «Дельфіна» звертаються як до Ніколая Фьодоровіча. Журналісти за відкритими джерелами з'ясували, що Ткачов – єдиний серед нині живих російських генералів з цими ім'ям та по батькові.

Щоб порівняти голос Ткачова з голосом «Дельфіна» кореспондент The Insider сказав генералу, що хоче зробити інтерв'ю про суворовське училище. У статті видання приносить Ткачову вибачення за те, що ввело його в оману.

Журналісти замовили дві незалежні експертизи для порівняння голосів в США і Литві. В обох випадках експерти прийшли до висновку, що ймовірність збігу дуже висока.

Сам Ткачов заявив, що після повернення з Сирії (там він працював головним військовим радником) в 2012 році він «з Єкатеринбурга нікуди не виїжджав», а влітку 2014 року в Україні не був.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.