Україна в Мінську порушила питання зміни ватажків “ЛНР”

29 Листопада 2017, 17:53

У середу, 29 листопада, під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони обговорили низку важливих питань. Про це повідомила прес-секретар представника України в ТКС Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, безпекова ситуація на Донбасі викликає занепокоєння.

«СММ ОБСЄ систематично фіксує обстріли об'єктів інфраструктури, зокрема, Донецької фільтрувальної станції, що може призвести до гуманітарної та екологічної катастрофи. Обстріли в районі Станиці Луганської з боку ОРЛО не дозволяють розвести сили та засоби на цій ділянці», – зазначила прес-секретар.

«Українська сторона поінформувала ОБСЄ стосовно виявлених протипіхотних мін радянського виробництва в районі н.п. Гладосово, де нещодавно було відновлено контроль України відповідно до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року. В Україні міни ПМН-2 було знищено до 2011 року відповідно до Оттавської Конвенції, яку Україна підписала 1999 року. Натомість в РФ такі міни продовжують використовувати, їх доставлено через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону», – йдеться у повідомленні.

Крім того, в рамках роботи безпекової підгрупи українська сторона звернула увагу на поведінку спостерігача СММ ОБСЄ, який дружньо та з використанням військового вітання спілкувався з представником терористів.

«Таку поведінку ми вважаємо неприйнятною, так само, як і посмішки представників ОРЛО, якими супроводжувався процес передачі тіл загиблих бійців», – наголосила речниця.

Також повідомляється, що українська сторона висловила обурення тим, що внутрішньополітичні чвари в РФ продовжують відбиватися на подіях в Україні.

Читайте також: У Луганську російські силовики затримують прибічників Плотницького – Міноборони

«Зокрема, йдеться про події в ОРЛО, де нещодавно за безпосередньої участі РФ відбулася зміна ватажків збройних формувань. Також в рамках політичної підгрупи українська делегація закликала до скасування указу президента РФ про визнання документів, зроблених нелегітимною владою ОРДЛО; також ми наполягаємо на відмові від експропріації української державної та приватної власності на території ОРДЛО та від встановлення т.з. «кордону» в ОРДО. Окремо ми наполягаємо на створенні робочої підгрупи щодо непідконтрольної Україні ділянки українсько-російського кордону. РФ всіляко блокує вирішення питання передачі Україні контролю за цією частиною державної межі, так само блокується виведення російських збройних формувань з території України і доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, включно із непідконтрольної Україні ділянкою кордону», – наголосила Оліфер.

«Ми обурені цинізмом, з яким РФ та ОРЛО продовжують зривати відкриття КПВВ «Золоте». Цей пункт пропуску давно повинен запрацювати без жодних додаткових умов, тому закликаємо російську сторону невідкладно виконати зобов'язання, які взяв на себе президент РФ у присутності колег по Нормандському формату ще у жовтні 2016 року», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 листопада в Мінську попередньо домовилися про обмін полоненими на Донбасі до новорічних свят.