Терористи впродовж останніх днів кілька разів намагалися вивести з ладу камеру відеоспостереження на Донецькій фільтрувальній станції. Про це повідомляє Українська сторона СЦКК.
«Згідно за оцінкою СММ ОБСЄ 15 листопада поточного року, о 02:18, відеокамера, встановлена на ДФС, зафіксувала постріл зі станкового протитанкового гранатомета зі сторони позицій НЗФ ОРДО та подальший вибух, спричинений розривом снаряда у безпосередній близькості від камери. Камера продовжила функціонувати, однак для оцінки можливих пошкоджень з міркувань безпеки спостерігачам не вдалося дістатися до місця, де вона встановлена, – йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що 16 листопада о 19:36 за допомогою камери було зареєстровано приліт гранати ручного чи станкового протитанкового гранатомета і подальший вибух неподалік камери.
«Отже, цілком зрозуміло чому бойовики не хочуть щоб на ДФС працювала відеокамера СММ ОБСЄ. Перегляд відео після будь якого обстрілу станції одразу доведе, що вогонь вівся саме з позицій НЗФ ОРДО, а також одразу помітні імітації обстрілів. З цієї причини керівництво ОРДО буде вимушене припинити будь які провокації навколо одного з найважливіших та найбільш уразливіших критичних об’єктів цивільної інфраструктури Донбасу, який забезпечує водою 400 тисяч мешканців регіону по обидві сторони лінії зіткнення», – наголосили в СЦКК.
Читайте також: СЦКК показав наслідки обстрілу Донецької фільтрувальної станції
Українська сторона СЦКК заявляє, що зазначені факти є свідченням стійкого небажання терористів сприяти виконанню Мандату СММ ОБСЄ та надати можливість отримувати об’єктивну інформацію.
«Додатковим свідченням цього є те, що представники НЗФ не сприяють СММ ОБСЄ у моніторингу ситуації в цілому на території ОРЛО та ОРДО, приховують дійсну інформацію та створюють видимість нібито «загрози» цим об’єктам інфраструктури з боку підрозділів Збройних Сил України», – підсумували спостерігачі.
Нагадаємо, раніше в Організації Об'єднаних Націй попередили про хімічну загрозу на Сході України через ескалацію військових дій поблизу об'єктів водопостачання. Йшлося про те, що на фільтрувальних станціях міститься газоподібний хлор та інші надзвичайно небезпечні хімічні речовини, а пошкодження таких установок може мати руйнівні наслідки для населення Донбасу та довкілля.