Заборона на в’їзд до Республіки Польща стосується тільки окремих українських посадовців, відповідальних за прийняття рішень. Про це розповів віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький в інтерв’ю агентству PAP.
"Ми говоримо тут про урядовців, представників української держави, а не газет, аналітичних центрів, університетів чи ансамблів пісні і танцю. Тих, хто приймає рішення, які не тільки ображають почуття поляків, йдеться у тому числі про заперечення Волинського злочину, але прославляють українські формування, що співпрацювали з нацистською Німеччиною", – сказав він.
"Це не тільки антипольські настрої, а антиєвропейські – заперечення всього, за що багато українців віддали життя і здоров’я під час Революції гідності", – додав Ціхоцький.
При цьому він не став відповідати на питання, наскільки довгим є список українців, яким заборонений в’їзд до Польщі.
Дипломат також зазначив, що вони не зобов’язані інформувати про заборону в’їзду тих, хто опинився у списку.
Нагадаємо, 9 листопада видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що у списку тих, кому заборонено в’їзд до Польщі, можуть опинитися заступники голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.
2 листопада Ващиковський також заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон. Згодом у заяві МЗС України наголосили, що країна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.