Парламент Туреччини продовжив режим надзвичайного стану в країні ще на три місяці.
Напередодні уряд рекомендував парламенту продовжити надзвичайний стан, запроваджений у липні 2016 року після спроби військового перевороту.
Як повідомлялося, 4 жовтня у Туреччині суд виніс вирок про довічне ув’язнення 34 військовим, яких звинуватили в спробі вбивства президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Крім того, 15 червня суд у Туреччині засудив до довічного ув'язнення 23 людини, які були визнані винними у «спробі змінити державний лад силовим шляхом» і «насильницькому утриманні» глави адміністрації президента Фарі Касирги на авіабазі в Анкарі.
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.