У понеділок, 16 жовтня, Україна стала членом Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини (РПЛ) на період 2018-2020 років. Відповідне рішення було прийняте на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, пише Укрінформ.
Так, Україну під час голосування підтримали 177 країн-членів Організації.
"На голосуванні в понеділок Україну обрано до складу Ради ООН з прав людини на період 2018-2020 років. Як новообраний член РПЛ, Україна використає всі механізми для боротьби проти порушень прав людини на тимчасово окупованій території Криму та на Донбасі", – зазначив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
За його словами, українська делегація в РПЛ "сфокусується на питаннях превенції порушень прав людини та виступатиме зі своїми ініціативами в цьому питанні в рамках роботи Ради".
Головною метою РПЛ є "захист прав і основних свобод людини на справедливій та рівній основі, а також ефективна координація та інтеграція діяльності, що стосується прав людини, у рамках системи ООН".
Загалом, до складу Ради входить 47 країн, які об'єднуються по регіональних групах: африканські країни – 13 місць, азійські країни – 13 місць, країни Латинської Америки та Карибського басейну – 8 місць, східноєвропейські країни – 6 місць, а також західноєвропейські та інші країни – 7 місць. Україна належить до групи країн Східної Європи.
Вибори до Ради відбуваються шляхом прямого таємного голосування (бюлетенями) щороку на наступні три роки. Крім України, до складу РПЛ були обрані 14 країн: Австралія, Ангола, Афганістан, Іспанія, Катар, Конго, Малайзія, Мексика, Нігерія, Пакистан, Перу, Сенегал, Словаччина, Чилі. Вони замінять в РПЛ країни, мандат яких завершується 31 грудня 2017 року.
До складу групи країн Східної Європи разом з Україною з 1 січня увійде Словаччина, крім того, продовжуватиметься членство Албанії і Латвії (до кінця 2018 р.), а також Хорватії й Угорщини (до кінця 2019 року). Україна вперше стала членом РПЛ у 2006 році, у 2008-му її було переобрано до складу Ради на другий термін.