Євросоюз 28 вересня розпочав перші тестові навчання щодо перевірки механізмів реагування на кризові ситуації, пов'язані з протидією кібер і гібридним загрозам. Про це повідомляє Європейська зовнішньополітична служба (ЄВС).
"Паралельне і скоординоване навчання PACE 17 пройде за сценарієм гібридної загрози, що зачіпає ЄС і його держави-члени, і перевірить протягом тижня, до 4 жовтня, їх готовність реагувати на такі виклики безпеки", – йдеться в комюніке ЄВС.
У ньому пояснюється, що метою навчання є підвищення готовності і оцінка ефективності інструментів та механізмів ЄС у разі можливого нападу, а також розробка пропозицій щодо поліпшення ситуації там, де це необхідно.
ЄВС при цьому зазначила, що з 4 по 11 жовтня 2017 року Альянс проведе окреме антикризове вчення (CMX). Хоча ці два заходи проводяться як самостійні, в рамках обох навчань буде забезпечуватися координація персоналу ЄС і НАТО з метою поліпшення синхронізації діяльності двох організацій з реагування на кризи.
Також в четвер прес-служба Північноатлантичного альянсу оголосила, що з 4 по 11 жовтня пройдуть 21 з 1992 року антикризові вчення CMX 2017. Під час них альянс планує застосувати і протестувати процедури консультацій і прийняття як власних, так і у взаємодії з партнерами, рішень на стратегічному політико-військовому рівні.
У навчаннях буде задіяно військовий і цивільний персонал як в столицях країн альянсу, так і в штаб-квартирі НАТО і в стратегічних командуваннях організації. Як і на попередніх навчаннях, в ході CMX 2017 не передбачено розгортання будь-яких сил, уточнюють в НАТО.
Навчання пройдуть за вигаданим сценарієм кризи, але з пропозицією реалістичних умов, пов'язаних зі статтями 4 і 5 натовського статуту про колективну оборону і рішеннями Варшавського саміту НАТО.
"Мова, зокрема, йде про тестування глобальної реакції в контексті складного цивільно-військового сценарію в гібридній ситуації", – наголошується в комюніке прес-служби НАТО.
У ньому також повідомляється, що НАТО буде координувати з ЄС свої дії під час паралельних навчань.
Як повідомлялося, 14 вересня у Білорусі стартували спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017», які тривали до 20 вересня. У навчаннях взяли участь 12 700 військових. На території Білорусі було задіяно понад 10 тис. військовослужбовців (більше 7 тис. – білоруських, близько 3 тис. – російських). А також, 370 одиниць бронетанкової техніки, близько 150 одиниць артилерії та РСЗВ і понад 40 літаків і вертольотів.
21 вересня Росія почала вивозити з Білорусі війська та техніку, яка була задіяна у військових навчаннях "Захід-2017".