“Укрінмаш” готовий підтвердити, що не здійснював поставки зброї до Південного Судану — заява

25 Вересня 2017, 23:32

Державне підприємство «Укрінмаш» спростовує інформацію щодо постачання зброї та надання будь-якої матеріально-технічної допомоги Південному Судану, включаючи обладнання, його обслуговування та навчання. Про це йдеться в офіційній заяві, що розміщена на сайті підприємства.

«Ми можемо підтвердити, що зазначені контракти жодним чином не були реалізовані (№5/61-К від 22.10.2014 р., та IGG/Ukrinmash/2014/1399/5/47), та жодних рухів товарів чи послуг не відбулося. Україна та всі її державні компанії дотримуються всіх міжнародних норм, в т.ч. Договору про торгівлю зброєю (Вассенаарські угоди)», – наголошується у повідомленні.

Також повідомляється, що попри те що, Рада Безпеки ООН не запровадила повне та всеосяжне ембарго на торгівлю зброєю з Південним Суданом, Україна та «Укрінмаш» повністю дотримується декларованої політики із забезпечення регіональної та міжнародної безпеки та стабільності.

«Крім того, ми хочемо наголосити, що починаючи із змін, що відбулися в державі після Революції Гідності, підприємство приділяє особливу увагу дотриманню вимог норм міжнародного та українського законодавства, чим і надалі підтверджує репутацію надійного та передбачуваного партнера як в Україні, так і за кордоном», – наголошується у заяві.

Нагадаємо, 25 вересня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, у якій ідеться про причетність України до незаконної поставки зброї до Південного Судану. Зокрема, стверджується, що українське державне підприємство «Укрінмаш», яке в 2014 році, за даними організації, підписало контракт з компанією з ОАЕ на поставку кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни. За даними організації, сума операції склала понад $169 млн.

Згодом начальник відділу інвестиційного аналізу держпідприємства Маргарита Кузнецова, коментуючи звинувачення Amnesty International, заявила, що "поставок точно не було", уточнивши, що в 2014 році було укладено два договори – з ОАЕ і з Південним Суданом.

"Але за обома договорами не було зроблено жодних поставок", – сказала вона.