Через незаконну окупацію Росією Криму ситуація на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися. Про це йшлося під час зустрічі у штаб-квартирі ЮНЕСКО, яка відбулася 20 вересня, передає прес-служба МЗС України.
Як зазначається, представник Офісу Верховного Комісара ООН з прав людини Марк Бояніч та заступник керівника французького офісу «Amnesty International» Анн Кастаньос-Сєн навели конкретні факти порушень прав людини та утисків національних меншин, свободи віросповідання, свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою в Криму.
"Постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур привернув увагу до посилення тенденції до придушення російською окупаційною владою в АРК та м.Севастополь демократії, а також порушення прав українців та кримських татар у сферах освіти, культури, свободи висловлювання", – ідеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, заступник Генерального директора ЮНЕСКО Ерік Фальт повідомив, що Секретаріат Організації у взаємодії з Україною вийшов на завершальний етап щодо вироблення механізму прямого моніторингу ситуації в Криму в сферах компетенції ЮНЕСКО.
Нагадаємо, напередодні президент Петро Порошенко під час виступу на Генеральній асамблеї ООН наголосив на ситуації з анексованим Кримом, який "перетворився на територію репресій". Президент зазначив, що на окупованому Росією півострові українці та кримські татари зазнають арештів навіть через публікацію в соцмережах чи за вивішування українського прапора на власному будинку, як це сталося з Володимиром Балухом. Президент згадав про заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, якого окупаційна влада засудила до восьми років ув'язнення, звинувативши в організації масових заворушень, та ще одного заступника голови Меджлісу, Ільмі Умерова, який має проблеми зі здоров'ям, але перебуває під домашнім арештом.