Усі українські автомобілі повинні мати техталон при в’їзді до ЄС з 2018 року – Мінінфраструктури

20 Вересня 2017, 17:55

З 2018 року усі автомобілі, які в'їжджають до країн Європейського Союзу з України, повинні обов'язково мати талон проходження техогляду. Про це заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк під час зустрічі із Повноважним Міністром Посольства Литовської Республіки в Україні паном Гвідасом Кєрушаускасом, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури у середу. 20 вересня.

Повідомляється, що наразі обов'язковий технічний огляд мають проходити транспортні засоби, які здійснюють комерційні перевезення. З наступного року згідно з положеннями Женевськоі Угоди 1958 року, Директив ЄС та вимог Угоди про Асоціацію України з ЄС  всі автомобілі, які подорожують з України до країн-членів ЄС, обов’язково повинні мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу. Також технічний огляд буде обов'язковим при першій реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.

"Зараз перед нами стоїть завдання поетапного введення обов'язкового технічного огляду. В нас вже є відповідні нормативно-правові акти, які набувають чинності у наступному році, і нам потрібно якісно до цього підготуватись. Залучаються найкращі світові практики та експерти. Ми хочемо, щоб технічний огляд проводили приватні компанії, які акредитовані НААУ,  мають лабораторії, достатню матеріально-технічну базу  та відповідають усім вимогам, встановленим чинним законодавством", – зазначив Лавренюк.

Зазначається. що представники Литовської сторони детально представили свою систему технічного огляду, одну з найкращих у світі, а також запропонували Міністерству інфраструктури України залучити литовських експертів для впровадження оптимального варіанту обов’язкового технічного огляду для України.

Оновлення: Міністерство інфраструктури спростувало інформацію про заборону в'їзду в ЄС без документа про техогляд починаючи з 2018 року. Як зазначили в прес-службі, документ про техогляд стане обов'язковим після ухвалення відповідних змін до законодавства, і міністерство сподівається, що законопроект буде прийнятий до 2018 року.