Міністерство закордонних справ Туреччини викликало для пояснень посла Німеччини в Анкарі через мітинг курдів, що пройшов у Кельні. Про це повідомляє The Washington Post.
Турецька сторона обурена тим, що німецька влада видала дозвіл на проведення демонстрації, під час якої активно використовувалася символіка забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану.
Учасники акції також вимагали звільнити лідера РПК Абдуллу Оджалана, який відбуває в Туреччині довічне ув'язнення з 1999 року. У зв'язку з цим Анкара звинуватила Німеччину в «прихильності подвійними стандартами в боротьбі проти тероризму».
Мітинг в Кельні пройшов в суботу в рамках 25-го Міжнародного фестивалю курдської культури.
За даними місцевих ЗМІ, в ньому взяли участь близько 10 тисяч осіб.
Нагадаємо, на 25 вересня цього року місцеві курди планують проведення референдум про незалежність. Туреччина закликає Іран зірвати запланований референдум. Зокрема, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що плани керівництва Іракського Курдистану можуть викликати громадянську війну в Іраку.
При цьому міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав главу Іракського Курдистану Масуда Барзані відстрочити проведення референдуму про незалежність. Раніше з пропозицією відкласти його проведення звертався під час телефонної розмови держсекретар США Рекс Тіллерсон. Про це ж главу Курдистану просив глава Центрального командування Збройних сил США Джозеф Вотел під час відвідування Іраку.