Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Єгора Божка головою Служби зовнішньої розвідки України. Тиждень зібрав біографію та важливі висловлювання новопризначеного керівника.
Божок Єгор Валерійович – український кар'єрний дипломат. Народився 6 вересня 1980 року у Києві. У 2002 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У 2000 році закінчив магістерську програму з європейської політики у Вільному університеті Брюсселя. Володіє англійською, французькою та російською мовами.
В системі МЗС України працює з 2002 року на посадах. Розпочав на посаді спеціаліста, аташе, третього секретаря Департаменту контролю над озброєннями та військово-технічного співробітництва Центрального апарату МЗС, де працював до 2005 року. До 2009 ріки обіймав посаду третього, другого секретаря з політичних питань Місії України при НАТО в Брюсселі.
Потім протягом року був першим секретарем Департаменту НАТО Центрального апарату МЗС. З 2010 по 2013 роки – начальника Відділу юстиції, свободи і безпеки Департаменту Європейського Союзу Центрального апарату МЗС.
З 2013 року працював радником-посланцем, заступником голови Місії України при НАТО, а від червня 2015 року Божок виконував обов’язки голови місії України при НАТО.
Цитати
"Президент доволі чітко окреслив ці терміни – це 2020 рік. Цей термін і в НАТО оцінюють, як доволі реалістичний. Тут, в штаб-квартирі, нам чітко сказали: якщо ви хочете з нуля реформувати армію за один рік, то це не можливо. В середньому, це п'ять років. До речі, це підтверджується прикладом Грузії, яка після саміту в Бухаресті одразу взялася за роботу, і вже зараз їх система командування та управління армією, взагалі організація грузинської армії, знаходиться на рівні натівських стандартів", – сказав Божок в інтерв'ю УНІАНу від 21 вересня 2015.
"В НАТО неодноразово чітко артикулювалось те, що події на Донбасі є російською агресією. Незважаючи на всі спроби Росії переконати в світову спільноту в тому, що там нема російських військ та зброї, ці спроби не призвели до результату. Союзники одностайні – події на Сході Україні та в Криму – це рос агресія. Подальша дестабілізація буде на совісті Російської Федерації. Я б не хотів коментувати думки погляди і позиції НАТО. Моє переконання, що всі події які відбулися в Грузії, зараз в Україні, зараз Сирії – це задум відродження імперського мислення, повернення до Холодної війни, мислення часів СРСР", – зазначав він під час онлайн-конференції 16 листопада 2015.
"Українська інформація є цінною з точки зору адаптації підходів, практик і стандартів НАТО до умов реальної війни, з якою ця організація не стикалася з часів холодної війни", – в інтерв'ю Укрінформу 17 лютого 2017.