У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг у мобільному зв’язку між Європейським союзом і Україною, Молдовою та Грузією. Про це у Twitter написав брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.
«Посадові особи ЄС говорять про припинення роумінгу для України, Молдови і Грузії як довгострокової мети, яку належить обговорити на саміті EaP в листопаді», – написав він.
Eu officials are talking about ending roaming charges for #Ukraine #Moldova & #Georgia as long-term goal to be debated @ #EaP summit in nov
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 12 вересня 2017 р.
Як зазначається, на сайті «Радіо Свобода», в Європарламенті також запропонували створити трастовий фонд для інвестицій в Україну і, можливо, ввести нові санкції відносно Російської Федерації.
Ці запропоновані заходи напередодні листопадового саміту програми ЄС «Східне партнерство» містяться у проекті доповіді до рекомендацій Європарламенту іншим європейським інституціям.
Європарламент пропонує для цих трьох країн-учасниць програми подати привабливу модель «Східного партнерства-плюс», що передбачала б, крім згаданого, також запровадження для цих країн односторонніх тарифних преференцій чи створення широкополосних каналів зв’язку з ними високої потужності.
Подібна модель «Східне партнерство-плюс» може бути запропонована і іншим членам «Східного партнерства» – Білорусі, Вірменії та Азербайджану – але тільки, коли вони будуть готові.
Нагадаємо, у Євросоюзі 15 червня остаточно скасували плату за роумінг мобільного зв’язку у 28 країнах-членах спільноти. Скасування плати за роумінг є кроком до утворення єдиного цифрового ринку ЄС. Нині Україна і ЄС ведуть переговори про скасування плати за роумінг за користування послугами мобільного зв’язку українців у країнах Євросоюзу та громадян ЄС в Україні. Це має стати одним із пріоритетів економічного секторального співробітництва між сторонами.
11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». 1 вересня набула чинності Угода про асоціацію Україна-ЄС, яка включає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.