У Польщі відреагували на можливе розміщення миротворців ООН на Донбасі

8 Вересня 2017, 13:32

Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що розміщення миротворчих сил ООН на українсько-російському кордоні є бажаним з точки зору безпеки і стабільності в регіоні. Про це повідомляє Onet.pl.

При цьому зазначається, що відповідне рішення можливе лише за згодою і у тісній співпраці з українською владою.

"Відповідним місцем для представлення і підготовки такого роду ініціатив є Рада безпеки ООН, і ми чекаємо на конкретні пропозиції на зустрічі Ради… Необхідною умовою успіху такої місії була б підготовка мандату (місії ООН) у співпраці і за згодою української сторони", – йдеться у заяві.

У міністерстві також наголосили, що вони "не можуть погодитися з ситуацією, коли присутність цих сил порушуватиме загальноприйняті норми міжнародного права, зокрема ті, що стосуються територіальної цілісності й непорушності кордонів".

Слід додати, що у Варшаві підкреслили, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не погоджується на порушення міжнародного порядку й ігнорування міжнародних норм права.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

Сполучені Штати Америки з обережністю поставилися до пропозиції РФ, але наполягали на тому, що миротворчий контингент має бути розгорнутий на усій окупованій території України, а не тільки на лінії конфлікту.