У Державному департаменті США заявили, що рішення про закриття дипмісії РФ є законним, наголосивши, що країни можуть створювати дипустанови тільки за згодою приймаючої сторони. Про це на умовах анонімності повідомив представник Держдепу Сполучених Штатів, передає Deutsche Welle.
При цьому, за його словами, Вашингтон відкликав свою згоду щодо російського консульства в Сан-Франциско.
Також у відомстві сподіваються, що вдасться уникнути подальших заходів у відповідь з боку Москви.
Як повідомлялось, диппредставництва Росії у трьох містах США припинили роботу. У Держдепартаменті відзначили, що дії США продиктовані необхідністю зрівняти кількість дипперсоналу після висилки сотень американських дипломатів з Росії.
У п'ятницю, 1 вересня, влада США наказала закрити три російських дипломатичних об'єкти: генеральне консульство в Сан-Франциско, торгове представництво у Вашингтоні і його філію в Нью-Йорку. У Держдепартаменті відзначили, що дії США продиктовані необхідністю зрівняти кількість дипперсоналу після висилки сотень американських дипломатів з Росії.
Як уточнив російський генконсул Сєргєй Пєтров, співробітники покинуть дипломатичне представництво в Каліфорнії до 1 жовтня. Спочатку Вашингтон встановив для цього термін в 48 годин, проте пізніше пішов на поступки російській стороні, віддавши "спеціальні розпорядження", покликані дати дипломатам і членам їхніх сімей "вдосталь часу", щоб зібрати речі і звільнити квартири на території консульства, зазначає AP.
Напередодні над генконсульством Росії в Сан-Франциско помітили дим. Ветерани розвідки припустили, що йдеться про знищення службових документів. Крім того, американський журнал Foreign Policy повідомив, що 1 вересня, працівники торгового представництва Росії у Вашингтоні на задньому дворі поспіхом почали спалювати паперовий документообіг.