Судова колегія міського суду Чорноморська у вівторок, 5 вересня, завершила слухання так званої справи 2 травня (в частині подій на Грецькій площі Одеси, що сталися у травні 2014 року).
Після дебатів прокурорів, адвокатів та підсудних головуючий на процесі суддя Олег Семенов та члени колегії пішли до нарадчої кімнати для ухвалення вироків.
"Рішення у даному кримінальному провадженні буде оголошене до 15 вересня", – зазначив Семенов.
На слуханнях адвокати Ольга Балашова, Анатолій Робулець, Ольга Байрактар та інші, які представляли інтереси підсудних, заявили про неповноту наданих прокуратурою доказів вини їхніх підзахисних і просили суд виправдати обвинувачуваних.
У свою чергу прокурори Оксана Моско та Ірина Купріна стверджували, що вину підсудних наданими доказами доведено повністю. Про скоєні злочини свідчили потерпілі, правоохоронці та свідки масових заворушень, які організовували підсудні або брали в них активну участь. Це підтверджують також відеозаписи і висновки експертів.
Як повідомлялося, прокурори запропонували призначити суворе покарання 19 фігурантам кримінальної справи, яким інкриміновано скоєння злочинів за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Зокрема, одного з організаторів заворушень Сергія Долженкова, що раніше служив у структурах МВС і був ватажком так званої "Одеської дружини", пропонувалося засудити до 15 років позбавлення волі, підсудним Євгенію Мефьодову, Сергію Корчинському та Владиславу Романюку – обрати 12-річний термін позбавлення волі. Володимира Зибницького та Олександра Суханова – засудити до 10-річного ув'язнення, решту учасників масових безладів – позбавити волі на терміни 9-8 років.
Раніше судова колегія у місті Чорноморськ, що розглядає "справу 2 травня"(в частині подій на Грецькій площі), відхилила клопотання сторони обвинувачення про відвід суддів, однак задовольнила клопотання прокуратури про тримання під вартою п'ятьох фігурантів цього кримінального провадження.
Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.
Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Наразі група обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакаулов і Мефьодов перебувають в Одеському СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.