"Bellingcat досі ще працює над нею (справою про катастрофу MH17 – ред.)", – зазначив Тріберт.
У Bellingcat не вважають справу MH17 закінченою, проте не заперечують, що після трьох років досліджень більшість джерел були вичерпані.
Проте дослідники групи сподіваються на отримання додаткової інформації про катастрофу.
"Наприклад, зовсім нещодавно ми приєдналися до заклику JIT (Об'єднана слідча група – ред.) для ідентифікації двох осіб, пов'язаних з інцидентом MH17. Це не поточне розслідування, але ми вважаємо, що інформація може все ж з'явитися", – сказав Тріберт.
Під час інтерв'ю була також порушена тема щодо обстрілу Східної України з території РФ:
"Я думаю, що було дуже цікавим прикладом того, як одна країна просто стріляє в іншу суверенну країну через кордон. Це щось з чимось, коли такі речі відбуваються і їх заперечують, тому ми хотіли дослідити це, і я б сказав, що аргументи були дуже вагомі, засновані на супутникових знімках", – зазначив Тріберт, підкресливши, що цією справою він не займався особисто.
За словами Тріберта, Bellingcat також моніторить і дії української армії.
Як відомо, міжнародна волонтерська група "Bellingcat" була створена в 2014 році з метою зібрати колектив, який проводив би розслідування із використанням інформації з відкритих джерел. Через кілька днів після створення групи над Донбасом був збитий Боїнг-777 авіакомпанії Malaysia Airlines.
Нагадаємо, раніше міжнародна волонтерська група Bellingcat назвала ЗРК "Бук" №332 збройних сил РФ "єдиним правдоподібним кандидатом" на роль установки, яка збила Boeing рейсу MH17 у липні 2014 року.
Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії
28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.