Американський експерт Майкл Кофман вважає, що надання летальної зброї Україні може стати "смертельною помилкою" США. Про це пише New York Times.
Кофман вважає, що таке рішення може призвести до "непрямої війни з Москвою", у якій Вашингтон "не готовий перемогти".
"Теоретично, допомога Україні викликає захоплення, але відсутність публічної дискусії та раптовість цього оголошення викликає занепокоєння", – зазначив Кофман.
Як вважає експерт, озброєння Києва виглядає "легкою політичною перемогою".
Він оцінив можливі плани Вашингтона надати Україні протитанкової зброї на 50 мільйонів доларів.
Експерт також нагадав, що США вже надавали зброю та займались підготовкою поміркованої сирійської опозиції у 2015 році. Такий план був "непродуманим" та призвів до того, що Росія збільшила військову підтримку сирійському уряду.
За словами Кофмана, у випадку з Україною інтереси Кремля набагато більші, тож можна очікувати й сильнішої реакції.
Також на думку експерта, надання протитанкових ракетних комплексів Javelin було б "несвоєчасним". Він аргументує це тим, що за останні два роки Росія не здійснювала великих наступальних дій.
"Навіть якщо б Україна й отримала цю зброю, то, зважаючи на "величезну нерівність сил" між двома країнами, кілька протитанкових комплексів не змінили б ситуацію", – наголосив Кофман, підкріплюючи свою позицію думкою "провідних американських військових".
У зв’язку з цим експерт закликав Білий дім подумати перед тим, як посилати "сигнал" Москві, адже "в Кремлі є чимало охочих надіслати зворотній сигнал".
Він наголосив, що американське політичне керівництво має пам'ятати про національні інтереси.
"Спроба надати ракети Javelin Україні є політичним рішенням, яке б перетворило конфлікт між Росією та Україною на непряму війну між США та Росією", – додав експерт.
"Вашингтону слід сконцентруватися на союзниках в НАТО", – підкреслив Кофман.
Нагадаємо, з нагоди візиту міністра оборони США Джеймса Меттіса до Києва американський сенатор Джон Маккейн закликав Трампа виправити політику США щодо України і надати країні летальну зброю. При цьому Державному департаменті США заявили, що питання військової допомоги Україні розглядається, офіційного рішення щодо надання озброєння поки не ухвалено.