Управління верховного комісара ООН з прав людини 8 серпня опублікувало попередню версію доповіді про порушення прав людини в Венесуелі, яка доспутна на сайті організації. Повна версія буде опублікована в кінці серпня.
Згідно з дослідженням, в країні тривають систематичні порушення прав людини: протести жорстоко придушуються, демонстрантів і ініціаторів заворушень переслідують, катують, відбуваються рейди на будинки прихильників опозиції.
Влада Венесуели не дала представникам ООН приїхати в країну, тому доповідь заснований на 135 інтерв'ю, проведених з 6 червня по 31 липня з сусідніх з Венесуелою країн: правозахисники і волонтери ООН проводили бесіди з жертвами дій влади та іншими учасниками подій, в тому числі і з представниками громадських організацій, журналістами, юристами і лікарями. За словами очевидців, під час антиурядових протестів поліція розпорошувала сльозогінний газ і стріляла в натовп без попередження.
Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.
Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори – єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.
Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.