The Economist: Нові санкції США завдадуть шкоди відновленню економіки Росії

4 Серпня 2017, 15:56

Після двох років рецесії, Росія сподівається повернутися до зростання і донедавна інвестиційні настрої в країні, здавалося, переживали потепління. Та потім наприкінці липня Конгрес США вирішив розширити санкції, пише The Economist.

Розширення тиску на РФ  відродило сумніви в тому, чи санкції взагалі працюють. Прихильники кажуть, що вони допомогли зупинити російське вторгнення в Україну. Противники ж вважають, що санкції – лише спосіб політиків мати вигляд. Правда ж більш складна. Санкції не змінили поведінку Путіна закордоном і можуть допомогти йому консолідувати владу вдома. Але в довгостроковій перспективі вони можуть підірвати стабільність його режиму.

Російська економіка почала переживати кризу у 2014 році, коли ціни на нафту обвалилися. Санкції погіршили ситуацію. Та з часом бізнес почав їх менше боятися. В 2014 році Мінфін США порадив американським компаніям не брати участь у економічному форумі в Санкт-Петербурзі. А вже у 2016 багато виконавчих директорів були присутніми на події. Росія успішно випустила євробонди на 1,25 мільярд доларів у вересні 2016 року. IKEA, Leroy Merlin, Pfizer і Mars Inc планують відкрити в Росії крамниці чи заводи.

Але нові санкції США можуть змусити іноземних інвесторів поставити плани на паузу. Це тривожить Кремль. Путін якраз збирається стати президентом в четверте, а виборці починають більше перейматися власними гаманцями, ніж Кримом. Еліти через перспективу довготривалої стагнації і нескінченного конфлікту із Заходом замислюються про те, куди прямує країна.

"Санкції не змусять Путіна змінити свій курс, але вони ускладнять його рух вперед", – резюмує видання.