Під час масштабних міжнародних навчань Sea Breeze-2017 українські моряки завдяки чутливим акустичним сенсорам від ДП “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів” змогли знайти підводний човен умовного противника та виконати завдання командування. Про це повідомляє прес-служба Державного концерну ДК “Укроборонпром”.
"У відповідності до плану навчань, об‘єднанні сили з флагману ВМС України, фрегату “Гетьман Сагайдачний”, вертольоту Мі-14ПЧ та Ка-27ПЧ, ракетного крейсеру ВМС США CG66 Hue City та патрульного літака P-8 Poseidon повинні були знайти у визначеному районі Чорного моря, загальною площею 3200 кв. км., турецький підводний човен S-349 “Батирай”, який відігравав роль умовного противника", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що для пошуку підводного човна українські вертольоти облетіли райони пошуку та виконали скидання спеціальних гідроакустичних буїв, які були розроблені та виготовлені підприємством “Укроборонпрому” – “КНДІ Гідпроприладів”.
"Саме ці гідроакустичні буї з високочутливими акустичними сенсорами, які фіксують шум від працюючих гвинтів підводного човна, змогли знайти умовного противника та передати данні про його місцезнаходження до фрегату “Гетьман Сагайдачний”. Український флагман був спрямований у точку контакту та знайшов турецький підводний човен власною підкильною гідроакустичною станцією", – повідомили в Укроборонпромі.
Згідно з опублікованою інформацією, українські моряки більше години “вели” турецький підводний човен та контролювати його переміщення, що за реальних бойових умов дозволяло гарантовано знищити противника. При цьому фахівці “КНДІ Гідпроприладів” працювали разом з українськими моряками на борту українського флагману та вертольоту.
На даний час розглядається питання підготовки радіогідроакустичної підсистеми до державних випробувань та їх прийняття на озброєння ВМС ЗСУ.
У держконцерні додали, що турецький підводний човен S-349 “Батирай”, відноситься до типу 209 та побудований у Німеччині. Ці підводні човни мають низку шумність, завдяки встановленню всіх механізмів на ізольовані від корпусу демпферні опори і фундаменти.
Нагадаємо, урочиста церемонія закриття навчань Sea Breeze-2017 відбулася в Одесі 22 липня.
Навчання Sea Breeze-2017 тривали у північно-західній частині Чорного моря, Одеській і Миколаївській областях. У навчаннях брали участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад із 16 країн світу, включно з Україною (понад 3 тисячі осіб).