Розенблат відмовився здавати закордонні паспорти

24 Липня 2017, 14:15

Депутат Верховної Ради Борислав Розенблат відмовляється здавати закордонні паспорти і заявляє про готовність звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

 «Сьогодні о 9:00 команда моїх адвокатів звернулася до Солом'янського районного суду столиці з проханням роз'яснити: як на мене могли покласти обов'язок здати закордонний паспорт іншої людини. Повторюю – не мій паспорт, а паспорт ІНШОЇ людини!.. Прокуратура, захопившись піаром, навіть не читає «макулатуру», яку дає на підпис судді. А суд чомусь вірить їй на слово. Але тоді чиї матеріали розглядалися, якщо фактично там вказана інша особа? Особисто я виконав усі вимоги ухвали, окрім цієї.», – написав він у Facebook.

За його словами, прокуратура, дізнавшись про цю обставину, в ручному режимі швидко почала виправляти описку.

Розенблат вважає, що це буде достатньою підставою для Європейського суду з прав людини.

Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештувати все майно депутатів Верховної Ради Максима Полякова і Борислава Розенблата.

18 липня Солом'янський суд Києва обрав Розенблату запобіжний захід у вигляді застави у 7 млн гривень, а також поклав на нього зобов'язання носити електронний браслет, не виїздити без повідомлення із Києва та Житомира і здати всі закордонні паспорти.

13 липня генпрокурор Юрій Луценко у Верховній Раді вручив підозру депутатам Максиму Полякову та Бориславу Розенблату.

11 липня Верховна Рада розглянула і прийняла рішення щодо зняття депутатської недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності щодо п’ятьох нардепів. Полякова і Розенблата позбавили депутатської недоторканності.

Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, нардеп Максим Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів.