Глава невизнаної ніким, окрім Росії, так званої "ДНР" Олександр Захарченко заявив про заснування нової держави під назвою "Малоросія". Тиждень зібрав усю реакцію світу на безглузду заяву.
Європа
У Європі оперативно відреагували на таку заяву. Так, учасники нормандського формату – Німеччина та Франція – виступили з різким засудженням. "Захарченка немає повноважень говорити від імені цієї частини України", – заявили в німецькому уряді. Країни закликали Росію теж оперативно засудити ці дії і не визнавати так зване нове утворення, а посилити дії, щоб, як наголошується в заяві МЗС Франції, "покласти край цьому конфлікту".
Чехія взагалі заявила про нелегітимність будь-яких пропозицій від "ДНР" і "ЛНР". "Чехія вважає, що так звані "народні республіки" нелегітимними і відповідно ставиться до їхніх заяв", – підкреслили в чеському зовнішньополітичному відомстві.
Усі країни "залишаються прихильними принципу повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в її визнаних міжнародним співтовариством кордонах". У ЄС підтримують дипломатичні зусилля, щоб рухатися в напрямку повного виконання Мінських домовленостей.
За його словами, така поведінка Кремля демонструє, що країна не збирається дотримуватися умов перемир'я на Донбасі та виконувати Мінські угоди.
Керівник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив, що необхідно уникати дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських домовленостей.
Concerned about developments in #Ukraine – “declaration” on “Malorossiya”; must avoid acts jeopardizing implementation of Minsk agreements
— Sebastian Kurz (@sebastiankurz) 18 липня 2017 р.
США
США навіть не вважають за потрібне коментувати подібні заяви. "Ми чули, що так звані сепаратисти – я звертаю увагу, що називаю їх так званими сепаратистами – хочуть бачити нову державу, яку буде створено на місці України. Нас це, безумовно, непокоїть, але окрім цього – я не хочу вшановувати це відповіддю", – сказала прес-секретарка Держдепартаменту США Хезер Науерт.
Проте з дуже різкою заявою виступив очільник Комітету з питань збройних сил Сенату США Джон МакКейн. Він вважає, що коли сепаратисти з Донецької області заявили про створення нової "держави", вони зробити новий крок у напрямок амбіцій Путіна "по відновленню Російської імперії".
А що ж Росія
У РФ заяву прокоментували лише дві посадові особи – прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков та представник РФ в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Боріс Гризлов.
Перший заявив, що заява Захарченка є його особистою ініціативою, а "в Москві про це дізналися зі ЗМІ".
Гризлов же сказав, що створення "Малоросії" не узгоджується з мінським процесом по врегулюванню конфлікту на Донбасі. "Ця ініціатива не вписується в мінський процес, я сприймаю це тільки як запрошення до дискусії, ніяких правовстановлюючих наслідків дана заява не має. Швидше за все, ця пропозиція має відношення до інформаційної війни і не є предметом реальної політики", – сказав він.
Не обійшлось і без докорів в бік української сторони. Гризлов вважає, що ця "ініціатива" є відповіддю на "провокаційні заяви київських високопоставлених політиків".