Президент Польщі відмовився підписувати закон про судову реформу

19 Липня 2017, 07:30

Президент Польщі Анджей Дуда відмовився підписувати ухвалений раніше польським парламентом закон про судову реформу. Про це пише Deutsche Welle.

У вівторок, 18 липня, Дуда заявив, що не підпише ухвалений закон у його нинішньому вигляді й має намір відправити його на доопрацювання. Таке рішення стало несподіваним, оскільки президент зазвичай підтримував політику правлячої партії "Право і справедливість".

За словами Дуди, спочатку треба підвищити необхідну в парламенті для затвердження членів Національної судової ради кількість голосів до трьох п'ятих. Саме цей орган обиратиме суддів Конституційного суду країни. Польський президент зазначив, що потрібно проводити реформу в сфері юстиції в країні, утім, робити це слід "розумно".

Минулого тижня Сенат Польщі услід за нижньою палатою парламенту – Сеймом – проголосував за поправки до закону про Національну судову раду і структуру судів. Під час голосування 15 липня, за реформу віддали свої голоси 57 сенаторів, 29 висловилися проти. Утім, щоб закон набув чинності, його ще має підписати президент Анджей Дуда.

Згідно з нововведеннями, Верховний суд країни підпорядковуватиметься міністерству юстиції країни. Судова реформа передбачає, зокрема, надання главі мін'юсту права призначати голів апеляційних та окружних судів самостійно, не радячись із представниками органів правосуддя.

Законом передбачається також припинення терміну повноважень нинішніх членів Національної судової ради і створення в цьому органі двох палат. Майбутніх членів ради обиратиме Сейм. Ці зміни в системі правосуддя різко засудила польська опозиція. Під її проводом відбулися масові акції протесту проти судової реформи.

Раніше у Варшаві під будинком парламенту відбулася багатотисячна антиурядова маніфестація проти дій правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS), спрямованих на швидкі зміни законів про функціонування судової системи країни.